İZİN YÖNETİM YAZILIMI

Otomatik hakedişler, kapsamlı izin süreci, firmaya özel izin formu, takvim görünümü, vekil atama özelliği, toplu izin hazırlama, izin tipi bazında kısıtlamalar, otomatik hatırlatmalar, detaylı ve grafik izin raporları ile izin süreçlerini kolayca yönetin.

İzin Talebi

Önce izin tipi seçilir, sonra başlangıç ve bitiş tarihleri yazılır. Saatlik izinlerde başlangıç-bitiş saatleri yazılmalıdır. İzin süresince irtibat bilgileri ve açıklama alanları doldurulabilir. Son olarak izin talebi onaya gönderilir.

Yönetici Onayı

Çalışan, izin talebinde bulunduktan sonra yöneticisine otomatik olarak mail ve istenirse SMS gönderilir. Yönetici talebi dilerse açıklama yazarak onaylar veya reddeder. Her iki durumda da çalışana bilgilendirme maili gider.

Gelişmiş Süreç

Yönetici onayından önce bölüm bazında ön onay veya ilk onay devreye alınabilir. Ayrıca 2. Yönetici onayı da kullanılabilir. Son olarak İK onayı vardır. İzni onaylanmayan çalışanların yeni izin talebinde bulunması engellenebilir.

Hakedişler

Personelin senelik çalışma süresine veya kıdem baz tarihine göre senelik hakedişi sistem tarafından her gün kontrol edilir ve istenirse mevcut izni sıfırlanarak ilave edilir. Hakediş süresi çalışan tiplerine göre farklı olabilir.

SIK SORULANLAR

 1. Farklı izin tipleri tanımlanabilir mi?
  İzin tipleri firmaya özeldir. Yıllık izin, mazeret izni, evlenme, taşınma, hastalık vb. dilediğiniz izin tiplerini sisteme tanımlayabilir ve her biri için farklı kural ve kısıtlama belirleyebilirsiniz.
 2. Tüm çalışanlar izin talebini kendisi yapmak zorunda mı?
  İdeal olan çalışanların sisteme giriş yaparak izin talebini bizzat kendisinin yapmasıdır. Ancak özellikle internet erişiminde sorun olan bazı çalışanlar için izin talebini çalışanlar adına yöneticisi veya İnsan Kaynakları da yapabilir.
 3. Fazla mesai izinleri takip edilebilir mi?
  Çalışanın hak ettiği fazla mesailer istenirse izin olarak kullandırılabilir. Çalışan kaç saat izin hak etmiş, bunun ne kadarını izin olarak kullanmış, ne kadar daha izin kullanabilir gibi hesaplamalar sistem tarafından otomatik olarak yapılır. 
 4. Farklı hakediş günleri olabilir mi?
  Sistemde 4 farklı hakediş grubu (yani çalışılan yıla göre hakedilen izin günleri) bulunur. Dilerseniz beyaz yaka ve mavi yaka çalışanlar için farklı hakediş grupları tanımlayabilirsiniz, aynı şekilde 18 yaş ve altı 50 yaş ve üstü çalışanları da farklı bir gruba atayabilirsiniz.
 5. İşe başlama tarihi ile hakediş tarihi farklı olabilir mi?
  Uzun süreli ücretsiz izinlerde hakediş tarihinin ötelenmesi istenebilir. Aynı şekilde grup şirketlerinden transfer yapılması gibi durumlarda hakediş tarihinin işe başlama tarihinden farklı olması istenebilir. Bunun için sistemde işe başlama tarihi ve hakediş (kıdem baz) olmak üzere iki farklı alan bulunur.
 6. Çalışanların eksi (-) izin talep etmesi engellenebilir mi?
  Programda daha izin talebi esnasında yapılan çeşitli kontroller ve kısıtlamalar vardır. Buna göre dilerseniz eksi (-) izin talebini tamamen veya belli bir güne kadar engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde onayda bekleyen izin varsa yeni izin talebi engellenebilir.
 7. İzin planı yapılabilir mi?
  Evet. Çalışanlar planladıkları izin tarihlerini kayıt eder, yöneticiler bu tarihleri ve varsa çakışmaları senelik takvim üzerinde görür. Gerekirse tarihi değiştirerek izin planını onaylar.

Demo firması çalışanı olarak gerçek sisteme giriş yapabilir, programın özelliklerini hızlı ve kolay bir şekilde görebilirsiniz.
Bunun için 0216 640 00 35 numaralı telefondan bizi arayabilir veya aşağıdaki butona tıklayarak form doldurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

İletişim

Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 62A, 34771 Ümraniye-İstanbul

Mobil Uygulamalarımız

Programın mobil uygulamalarını App Store veya Play Store üzerinden indirebilirsiniz

Copyright © 2009-2023   İnosoft Bilgi Sistemleri